تحلیل انرژی در رویت

امتیاز 5.00 ( 1 رای )
نوع فایل
نویسنده
تاریخ انتشار
15 تیر 1398
تعداد بازدید
1125 بازدید
رایگان
دانلود این فایل فقط برای اعضا سایت فعال می باشد
  دانلود رایگان

در این آموزش قصد داریم به توضیحاتی در خصوص تحلیل انرژی در رویت بپردازیم. روشهای متفاوتی برای تحلیل انرژیِ ساختمان در این نرم افزار موجود است. اولین روش، استفاده از آپشن ایجاد جرم در ساختمان است.برای بررسی این روش، از منوی کامن و پوشه فایلهای کاری، فایل نمونه را باز کنید.

revit 8 1 1 - تحلیل انرژی در رویت

با توجه به اینکه این فایل دارای رفرنس ها و لینک های قبلی است، پیامی خطا مبنی بر عدم پیدا کردن فایلهای لینک شده، مشابه تصویر زیر دریافت خواهید کرد. حال بر روی گزینه تایید کلیک کنید.

revit 8 1 2 - تحلیل انرژی در رویت

در پنجره نهایی و منوی manage links بر روی گزینه  cad formats کلیک کرده و تک تک فایلهای اتوکدی که قبلا لینک شده اند را با استفاده از فرمان reload from وارد نرم افزار نمایید. این پروسه قدری زمان خواهد برد.

revit 8 1 3 - تحلیل انرژی در رویت

سپس از این قسمت، فرمان ایجاد جرم برای ساختمان را برای تحلیل انرژی در رویت فعال نمایید.

revit 8 1 4 - تحلیل انرژی در رویت

حال بر روی ساختمان کلیک کرده و از منوی آنالیز، فرمان ساخت شبیه سازی انرژی را اجرا کنید. بعد از اجرای این فرمان، ظاهر ساختمان بدین شکل تغییر خواهد کرد.

revit 8 1 5 - تحلیل انرژی در رویت

در این حالت اگر بر روی ساختمان کلیک کنید، برخی از خصوصیات آن در منوی مشخصات نمایش داده میشود. برای مثال در این پنجره، مشخص است که جرم به تمام طبقات اضافه شده است.

revit 8 1 6 - تحلیل انرژی در رویت

همچنین سطح و حجم ساختمان نیز نشان داده می شود. حال اگر گزینه تنظیمات را از منوی آنالیز باز کنید، مشخصاتی در این خصوص آورده شده که می توان آنها را تغییر داد.

برای مثال، شهری که پروژه در آن واقع شده است، نوع تحلیل انرژی، حد پایینی ساختمان که زیرزمین، طبقه همکف یا طبقه دیگری باشد. نوع ساختمان که قدیمی یا جدید باشد و خیلی موارد دیگر …

revit 8 1 7 - تحلیل انرژی در رویت

همچنین در بخش تنظیمات پیشرفته، درصد شیشه های ساختمان، درصد نورگیرها، نوع کاربری ساختمان، مدت زمان کار ساختمان، نوع سیستم تهویه مطبوع و موارد دیگر قابل تغییر هستند. با باز کردن پنجره زیر نیز می توان به تغییر متریالِ دیوارهایِ داخلی، خارجی، شیشه ها، کف، بام و مقدار مقاومت حرارتی آنها پرداخت.

revit 8 1 8 - تحلیل انرژی در رویت

جهت تهیه این آموزش در پک اصلی کلیک کنید

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

6 پاسخ به “تحلیل انرژی در رویت”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.