نوع دوره
ویدیویی
مدرس
نوید ژیانی
تاریخ انتشار
28 آذر 1398
تعداد بازدید
3833 بازدید
249,000 تومان
افزودن به سبد خرید
خرید این محصول

در این مجموعه آموزشی، به طراحی داکت اسپلیت در رویت برای یک پروژه مسکونی پرداخته شده است. سایزینگ دستگاه و محاسبات در آموزش جداگانه ای انجام شده و در این قسمت به نحوه طراحی و سایز کانالها، دریچه ها، لوله کشی آب گرم، ساخت پلان و شیتهای مختلف پروژه اشاره شده است.  

فهرست آموزش طراحی داکت اسپلیت در رویت

 1. ساخت سطوح مورد نیاز پروژه
 2. آموزش نحوه لینک کردن فایل اتوکد معماری
 3. بررسی فمیلی های موردی نیاز لوله کشی، شیرآلات، کانال کشی، دریچه ها و دستگاه های مکانیکی
 4. نحوه ترسیم و جانمایی یونیت ها
 5. بررسی فمیلی داکت اسپلیت شرکت کریر
 6. ساخت فیلتر در بخش لوله کشی و کانال کشی
 7. ساخت پلان های مورد نیاز نقشه کشی
 8. بررسی نقشه های 3 بعدی انجام شده
 9. طراحی کانال کشی به روش افت فشار ثابت
 10. طراحی لوله کشی با بررسی سرعت
 11. نحوه انتخاب دریچه ها و ترسیم در نرم افزار
 12. ساخت فهرست مشخصات فنی دستگاه
 13. ساخت شیت های مورد نیاز پروژه

photo 2019 06 12 00 25 27 - طراحی داکت اسپلیت در رویت

با توجه به اینکه در این پروژه از یک فایل معماریِ اتوکد استفاده شده و پروژه مربوطه تنها دارای یک بخش است، لذا 2 سطح برای طراحی بایستی انتخاب کنیم. یک سطح برای کف 00 و دیگری برای ارتفاع حدود 3 متر که سیستم های تاسیساتی ما کار خواهد شد. توجه داریم که ارتفاع 3 متر برای هر پروژه بسته به نظر طراح و نوع کاربری می تواند تغییر کند.

پس از باز کردن محیط اولیه نرم افزار، ابتدا یک تمپلیت مکانیکی باز کنید. پس از باز شدن تمپلیتِ مربوطه، فرمان  SAVE AS را اجرا و پروژه را بر روی سیستم مانند دسکتاپ کپی کرده و کلید تایید را بفشارید. سپس تمام واحدها را به میلیمتر تغییر دهید. برای این منظور، از منوی مدیریت بر روی فرمان یونیتس کلیک کرده و سپس بخش میلیمتر را بجای سیستم انگلیسی انتخاب کنید. مقیاس نقشه را هم بر روی 1 به 100 تغییر دهید.

حال اولین کاری که می کنیم نقشه معماری اتوکد را بایستی در برنامه وارد کنیم. برای این منظور از منوی insert، بر روی link cad کلیک کنید و فایل مورد نظرتان را فراخوانی کنید. سپس بعد از انتخاب فایل مربوطه، این گزینه را بر روی سیاه و سفید قرار داده و تیک این بخش را هم بردارید. این بخش هم بایستی بر روی origin to origin قرار داشته باشد. سپس این پنجره را تایید نمایید. خب همانطور که میبینیم اینجا فایل ما وارد برنامه رویت شده است. سپس بایستی که سطح جزییات رو بر روی fine و نوع ویژوال استایل رو هم بر روی حالت مخفی قرار بدیم.و این هم همان پلان در نرم افزار اتوکد است (طراحی داکت اسپلیت در رویت).

تمام مطالب این آموزش بصورت گام به گام برای کاربر به گونه ای در نظر گرفته شده است که برای دیگر سیستم ها نیز می تواند از آن استفاده کند با این تفاوت که تنها فمیلی ها تغییر خواهد کرد. لذا نوع طراحی برای سیستم هواساز، چیلر، فن کویل و … ثابت خواهد بود چراکه اصول اولیه طراحی را فرا گرفته اید.

برای دسترسی به دیگر آموزشهای رویت مپ از این گروه آموزشی کلیک کنید

طراحی موتورخانه سرمایشی در نرم افزار رویت

راهنمای آموزش ها
 • تمام آموزش ها با قفل نرم افزاری ارائه شده و تنها در سیستم عامل ویندوز قابل اجراست.  
 • جهت دانلود آموزش به پنل کاربری در سایت مراجعه فرمایید.
 • پیشنهاد می گردد آموزشها را با دانلود منجر دانلود کنید.

2 پاسخ به “طراحی داکت اسپلیت در رویت”

 1. با سلام و تشکر
  در وارد کردن نقشه اتوکد جهت طراحی مشکلی وجود دارد…وقتی تمام تنظیمات مثل UNT , 1:100 , و.. انجام میشود پیغام Geometry ظاهر میشود و نقشه خیلی بزرگ است و وارد نمیشود .یا خیلی کوچک است و با دوربین رویت خیلی فاصله دارد .
  یه مشکل دیگر هم وجود دارد . اینکه وقتی نقشه وارد میشود و Unpin میکنیم نقشه حرکت نمیکند و با حرکت کل نقشه و دوربین با هم جابجا میشود.
  ممنون از راهنمایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.