آموزش کریر-2

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در بخش دوم از آموزش کریر به اطلاعات آب و هوایی می رسیم. بعد از تایید آخرین پنجره  که در آموزش کریر جلسه گذشته اشاره شد، صفحه اصلی نرم افزار مطابق شکل زیر باز میشود که در بالای آن ورژن برنامه مشخص است.

 

car 2 1 - آموزش کریر-2

 از موارد بدیهی و تعریف گزینه ها، چشم پوشی کرده و به موارد پایه اشاره خواهیم  کرد. برای تعریف یک پروژه در آموزش کریر به موارد زیر نیاز داریم، که در شکل زیر 3 تای اول هستند.

  • فایل آب و هوا
  • مشخصات فضا
  • مشخصات سیستم

گزینه PLANT برای تعریف موتورخانه و گزینه BUILDING برای اختصاص دادن مقادیر حاملهای انرژی به همان موتورخانه است که فعلا به این 2 بخش کاری نداریم.

 

car 2 2 - آموزش کریر-2

 

اولین گزینه شروع در محاسبات که بسیار مهم نیز است، فایل دقیق آب و هوایی است. همانطور که عزیزان اطلاع دارند، در ورژن 4.9 نام کشور عزیزمان نیست و بایستی که برای شهر مورد نظر فایل آن نیز ساخته شود. برای مثالی که می خواهیم شروع کنیم فرض میکنیم که شهر مورد نظر مشهد است. به شکل زیر عمل می کنیم:

 

car 2 3 1 - آموزش کریر-2

 

در منوی اول که design parameters است، در بخش location  و city نام ایران و شهر مشهد را بر روی یکی از نام های قبلی وارد می کنیم. مشخصات طول و عرض جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا، دمای طرح خارج تابستان و زمستان را نیز طبق اطلاعات آب و هوایی شهر مربوط وارد می کنیم که در پنجره آمده است. گزینه های سمت راست نیز که کاملا مشخص هستند (مبحث آموزش کریر).

 

نکته مهم

این است که خیلی از مهندسین بعد از وارد کردن اعداد این بخش، این تصور را دارند که فایل آب و هوایی ساخته شده است. جواب خیر است چراکه منوهای دیگر نیز بایستی برای شهر مورد نظر تغییر کند.

لذا در منوی آخر که بخش simulation است حتما بایستی فایل آب و هوایی شهر مورد نظر داده شود در غیر اینصورت تمام محاسبات پروژه تا به انتها نادرست خواهد بود (مبحث آموزش کریر).

 

حال سوال اینجاست که فایل آب و هوایی را چطور دریافت کنیم؟

برای این مهم 2 روش وجود دارد که در محصول آموزشی توضیح داده شده است.

 

برای دسترسی به آموزش کامل با مثالهای کاربردی کلیک کنید