سوال دوم از بخش چالش تاسیساتی مربوط به قسمت های مختلف یک هواساز است که در شکل زیر نشان داده شده است.  نام برندگان این مسابقه در انتهای ویدیو آمده است. 

 سوال این بود که قسمت های مختلفی که برای این هواساز در نظر گرفته شده است، را به ترتیب نام ببرید؟

این دستگاه یک هواساز استاندارد از شرکت معظم ترین هست با ظرفیت هوادهی 13000 سی اف ام. فلشهایی که بر روی بخش های مختلف قرار داده شده است، در واقع کمک زیادی به حل مسئله می کند. اگر از سمت راست شروع کنیم، در ابتدا فن هوای برگشت رو داریم که کاملا در بدنه هواساز مشخص است.

در هواساز درست بعد از سکشن هوای برگشت، بخشی قرار داده شده برای هوای اگزازست یا ریلیف که این بخش رو کامل در سوال اول توضیح دادیم. همچنین توجه باشید که این بخش می تولند بصورت ریموت در جای دیگری از ساختمان نصب شود و در واقع یکی از بخشهای بدنه هواساز نباشد.

در بخش سوم، ورود هوای تازه به هواساز را داریم که این بخش همان MIXING AIR هست و در قسمت خروجی هم فیلتر دیده میشود. بخش چهارم کویل گرمایی هواساز است که میتواند بصورت کویل آب گرم، کویل بخار یا کویل برقی کار شود.

در بخش پنجم، هیچ تجهیزی نصب نمیشود و در واقع این قسمت یک ACCESS PANEL است. بطور کلی وجود این قسمت بین دو کویل سرمایشی و گرمایشی طبق استداندارهای شرکت بزرگی همچون ترین، کریر و یورک الزامی است. در بخش 6، کویل سرمایشی هواساز را داریم که می تواند بصورت کویل آب چیلد و یا کویل DX  کار شود.

و بالاخره در بخش هفتم، سکشن فن هوای رفت را برای هواساز داریم که این بخش میتواند با پلنوم و یا بدون پلنوم در پروژه نصب شود که در اینجا دستگاه بدون پلنوم است.

مجددا از همه دوستانی که در این بحث شرکت کردند تشکر میکنم . هدف ما از این بحث ها، صرفا جنبه های آموزشی اون هست. هفته آینده با سوال دیگری از چالش تاسیساتی در خدمت شما خواهیم بود و امیدوارم که شما برنده هفته آینده ما باشید.

بهترین باشید و همیشه به روز

جواب سوال اول از چالش تاسیساتی 

 آموزش تصویری مطلب فوق